ТИЖДЕНЬ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ: ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ РІДНОГО КРАЮ «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА НА ЧЕРКАЩИНІ»

 Черкащина є одним із найдавніших регіонів нашої держави, на її території знаходиться велика кількість історико-культурних пам’яток. У рамках проведення тижня Трипільської культури учні 7-В класу разом з класним керівником Оксаною Дуб відвідали музей Трипільської культури, який знаходиться неподалік нашого міста в с. Легедзино.

      Назва походить від селища на Київщині. Археологічні пам’ятки Трипільської культури на Черкащині були знайдені приблизно 30 років тому і доволі випадково. На полях Черкащини проводили аерофотозйомку і помітили цікаві білі плями на знімках, які потім при розкопках відкрили яскраві сторінки світової історії  та культури. Житлові квартали, глиняний посуд, фермерські господарства - усе це було у 3 тис. років до н. е. на Черкащині.

     Серед них виділяють поселення – гіганти, які знайдені між селами Легедзино, Тальянки, Доброводи площею кожне приблизно 200 га.

      Походження цих праукраїнців, і хто вони,  і звідки  їм дісталося скільки вмінь та знань, досі загадка. У музеї зібрані всі знахідки, які вдалося дістати під час розкопок, а це залишки посуду, на якому зберігся малюнок, кераміка зберігає форму ту, яка була початковою, різноманітні фігурки, статуетки, які мали сакральний зміст та закодовану певну інформацію. На території музею є відтворений будинок трипільця, де можна побачити внутрішнє облаштування першого та другого поверхів. І все це на території нашої області.
       На завершення екскурсії учні відвідали майстер-клас місцевого гончара діда Панаса. Де майстер розповів про давнє ремесло українців, провів майстер-клас із виготовлення глиняного кухля. А потім діти (самостійно кожен) виготовили вироби з глини, які потім забрали додому. 
         Екскурсія пройшла досить цікаво, змістовно.

         Бажаю всім відвідати музей Трипільської культури с. Легедзино.

                                                                           Підготувала вчитель географії Оксана ДУБ

     

 

   

 

    

 

 

 

 

 

 

     

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу